Szanowni Państwo !

Witam na stronie Stowarzyszenia Miłośników Głogowskich Fortyfikacji "TWIERDZA GŁOGÓW". Jest mi szczególnie miło zwrócić się do wszystkich tych, którzy pielęgnując tradycje historyczne mają na szczególnym względzie ochronę i prezentację tych dat, wydarzeń i obiektów, które przez długie wieki wyznaczały , bądź ograniczały rozwój Miasta, ale z pewnością odcisnęły na nim wyraźne piętno. Jesteśmy Stowarzyszeniem młodym, dopiero co zawiązanym i młodym z racji wieku wielu jego członków, ale to tym bardziej zobowiązuje nas do uczenia się historii naszej Twierdzy - rzetelnej i opartej na solidnych naukowych dociekaniach wiedzy oraz do wpływania na to, by obiekty głogowskich fortyfikacji ratować i ocalić dla przyszłości.
Zapraszamy do naszego grona. Jest nas już wielu, ale przyjmiemy chętnie każdego, kto razem z nami zechce takie dzieło poznawać, chronić i odkrywać na nowo.
W wielu z nas drzemie naturalna chęć przygody - przygody prawdziwego odkrywcy i rekonstruktora. Dlatego poszukujemy źródeł, wciąż nieujawnionych wątków i tajemnic. Zamierzamy je odkryć i pokazać !
Warto z nami być ! Prosimy zaglądać na naszą stronę.
                                                 Zapraszamy do Stowarzyszenia i do Głogowa !

                                                                Z wyrazami szacunku
                                                                                                                Prezes Stowarzyszenia
                                                                                                                Mgr Józef Wilczak

      

Projekt i wykonanie: Łukasz Jedynak "FOTOGRAFIKA"                email: yedyny@poczta.fm               2010 Prawa autorskie zastrzeżone!