Strona z portalu

  Portal eTurystyka / Aktualności / Zima w Twierdzy 2017
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Badania archeologiczne, prowadzone w latach 60. XX wieku pod kierunkiem prof. Tadeusza Kozaczewskiego, odsłoniły we wnętrzu kolegiaty pozostałości dwóch jednonawowych kamiennych świątyń, których budowę wiąże się z okresem panowania Bolesława Szczodrego i Bolesława Krzywoustego. Do 1262 r. powstała późnoromańska bazylika o trzech nawach. Od zachodniej strony kolegiaty w 1435 roku wybudowano kaplicę św. Anny. Jej ruiny rozebrano w 1972 roku. Nagrobna płyta księżnej Małgorzaty Cylejskiej znajdująca się na północnej ścianie przedsionka kolegiaty jest największą późnogotycką kamieniarką tego typu zachowaną na Śląsku.
Czy wiesz, że...?
Zima w Twierdzy 2017
Zima w Twierdzy 2017
Zima w Twierdzy zaczyna się 13 lutego 2017 r. o godz. 10:00 przy Centrum Informacji Turystycznej. Serdecznie zapraszamy !

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji zimowej akcji, która jest alternatywą m.in. dla osób które zdecydowały się ferie spędzić w Głogowie. Podczas otwarcia na uczestników czekać będzie niespodzianka, będzie również możliwośc zwiedzenia po raz pierwszy nowo wyremontowanej poterny w fosie. Rozpoczęcie w poniedziałek 13 lutego o godzinie 10:00 przy Centrum Informacji Turystycznej (ul. Koszarowa 1, obok dawnego kina Bolko).

 

Strona: 1 
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 271 razy.