Strona z portalu

  Portal eTurystyka / Aktualności / O polityce rowerowej w Głogowie.
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W latach 1581-1628 kościół służył protestantom. W czasie I wojny światowej trzy dzwony spośród pięciu oddano na potrzeby wojska. Powstanie szkoły miejskiej przy kościele św. Mikołaja głogowscy rajcy miejscy musieli „okupić” procesją pokutną. Boso, z odkrytymi głowami, bez pasów, niosąc świece musieli przejść od kościoła parafialnego do kościoła franciszkanów, a stamtąd do kolegiaty. W 2008 roku odkryto komorę grobową z 1636 roku ówczesnego komendanta twierdzy płk. Georga von Rostock.
Czy wiesz, że...?
O polityce rowerowej w Głogowie
O polityce rowerowej w Głogowie.
Dwa lata konsekwentnej pracy związanej z budową w Głogowie ścieżek rowerowych można już mierzyć w kilometrach. Przy aktywnej współpracy ze społecznym Zespołem ds. Infrastruktury Rowerowej powstało już 5 km nowych ścieżek dla rowerzystów, nie tylko przy okazji remontów ulic.

Dodatkowo, na wnioski entuzjastów dwóch kółek, obniżane są w mieście krawężniki, wytyczane ścieżki w parkach, budowane miejsca postojowe dla rowerzystów, powstała wypożyczalnia rowerów i stacje napraw. Miasto ma już zaprojektowane kolejne kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych. Cel polityki rowerowej w Głogowie to spójne i logiczne połączenia osiedli w jeden ciąg.

Przypomnijmy, że z programu RPO Głogów otrzyma 1.800 tys. złotych na ścieżki rowerowe.

Strona: 1 
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 381 razy.