Strona z portalu

  Portal eTurystyka / Aktualności / O polityce rowerowej w Głogowie.
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Na wschód od wieży ratuszowej znajdowały się sukiennice. Podczas pożaru w 1615 roku spłonęła znajdująca się w ratuszu zbrojownia, w której przechowywano m.in.: kilkaset oszczepów, pancerzy, kirysów, muszkietów, rusznic, szyszaków i chorągwi. Trzon jednej z kolumn znajdujących się w odwachu jest mocno starty, co stanowi świadectwo częstego ostrzenia o nią białej broni. W czasie przebudowy ratusza w latach 1832-1835 budynek rozebrano w 80 %. W wieży ratuszowej mieszkał strażnik, który codziennie odgrywał hejnał oraz - w razie pożaru w mieście - bił na alarm w znajdujący się tam dzwon.
Czy wiesz, że...?
O polityce rowerowej w Głogowie
O polityce rowerowej w Głogowie.
Dwa lata konsekwentnej pracy związanej z budową w Głogowie ścieżek rowerowych można już mierzyć w kilometrach. Przy aktywnej współpracy ze społecznym Zespołem ds. Infrastruktury Rowerowej powstało już 5 km nowych ścieżek dla rowerzystów, nie tylko przy okazji remontów ulic.

Dodatkowo, na wnioski entuzjastów dwóch kółek, obniżane są w mieście krawężniki, wytyczane ścieżki w parkach, budowane miejsca postojowe dla rowerzystów, powstała wypożyczalnia rowerów i stacje napraw. Miasto ma już zaprojektowane kolejne kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych. Cel polityki rowerowej w Głogowie to spójne i logiczne połączenia osiedli w jeden ciąg.

Przypomnijmy, że z programu RPO Głogów otrzyma 1.800 tys. złotych na ścieżki rowerowe.

Strona: 1 
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 271 razy.