Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W latach 1581-1628 kościół służył protestantom. W czasie I wojny światowej trzy dzwony spośród pięciu oddano na potrzeby wojska. Powstanie szkoły miejskiej przy kościele św. Mikołaja głogowscy rajcy miejscy musieli „okupić” procesją pokutną. Boso, z odkrytymi głowami, bez pasów, niosąc świece musieli przejść od kościoła parafialnego do kościoła franciszkanów, a stamtąd do kolegiaty. W 2008 roku odkryto komorę grobową z 1636 roku ówczesnego komendanta twierdzy płk. Georga von Rostock.
Czy wiesz, że...?
Inscenizacja walk o Głogów 1945

12 kwietnia 2015 roku z okazji 70 rocznicy zakończenia walk o Głogów odbyła się na głogowskim rynku inscenizowana rekonstrukcja walk o miasto. Grupy rekonstrukcyjne z Wielkopolski w liczbie ok 100 osób odtworzyły tragiczny realizm dni sprzed 70 lat. Rekonstrukcję obejrzało ponad 2000 osób.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
1  
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 431 razy.