Strona z portalu

  Portal eTurystyka / Aktualności / Przekazanie ziemi i certyfikatu
Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
W 1843 roku w teatrze koncertował Franciszek Liszt. W 1828 roku na deskach teatru występowali także artyści polskiego zespołu, zaprezentowali głogowskiej publiczności dwie sztuki: „Jagienka” i „Widowisko krakowskie”.
Czy wiesz, że...?
Przekazanie ziemi i certyfikatu
Przekazanie ziemi i certyfikatu
W przeddzień Święta Niepodległości miał miejsce w Ratuszu uroczysty akt przekazania wraz z certyfikatem ziemi z głogowskiej Kolegiaty – to miejsce najbardziej upamiętnia obronę grodu w roku 1109 – do urny która zostanie umieszczona w Pomniku Pamięci Dziejów Polski w Przytocznej. Z tą inicjatywą wystąpił kilka miesięcy temu wójt Gminy Przytoczna i Proboszcz tamtejszej parafii rodem z Głogowa i właśnie dziś Ksiądz Sławomir Kupiec odebrał grudkę ziemi i certyfikat podpisany przez Księdza Kanonika Rafała Zendrana i Prezydenta Miasta Głogowa Jana Zubowskiego. Certyfikat wraz z historią bitwy zostanie umieszczony uroczyście 11 listopada w Księdze Pamięci Narodowej w Przytocznej.

Strona: 1 
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 341 razy.