Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Przy kościele funkcjonowało kolegium jezuickie, w którym uczył m.in. Julius Blaschke – historyk i regionalista, Johann Ignaz Felbiger – pedagog i reformator. Jego absolwentem był także malarz - Jan Cybis. Kościół po II wojnie światowej przejął funkcje parafialne zniszczonego kościoła św. Mikołaja, a od 1982 jest także pod wezwaniem tego świętego.
Czy wiesz, że...?
2012-08-10
GŁOGÓW OD WIEKÓW - historia miasta.
Głogów to miasto o długiej i bogatej przeszłości. Należy do najstarszych ośrodków na Dolnym Śląsku. Był jednym z grodów założonych przez Dziadoszan. Po podboju Śląska przez Mieszka I i zniszczeniu osady plemiennej, na Ostrowie Tumskim (wyspie powstałej w dorzeczu Odry i łączącej się wówczas w tym miejscu z nią Baryczy) wybudowano gród piastowski. Świadectwem tamtych czasów są zachowane w podziemiach kolegiaty fundamenty kościoła grodowego.
2011-11-14
Witamy serdecznie w serwisie turystycznym Gminy Miejskiej Głogów
Witamy serdecznie w serwisie turystycznym Gminy Miejskiej Głogów. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, zabytków, aktywnego spędzania wolnego czasu to ta strona jest dla Ciebie. Zachęcamy do zwiedzenia Głogowa i jego okolic. Ziemia Głogowska jest po wieloma względami wyjątkowa. Dzisiejszy Głogów, to niedawne miasto przemysłowe. To zielone miejsce, które wraz z najbliższymi okolicami znane jest ze swoich walorów krajobrazowych. Ewenementem na skalę europejską jest odbudowa od podstaw zniszczonej podczas wojny Starówki. Głogów odzyskuje swoje dawne centrum. Odbudowuje wyjątkowe zabytki.
Dzieci z Głogowa
Dzieci Głogowskie to cykl figurek autorstwa rzeźbiarza Macieja Cendlaka z Gostynia, który podjął się pracy przy wyrzeźbieniu serii postaci dzieci. W jego pracowni czeka kilka kolejnych projektów. Pierwszy posążek dziewczynki karmiącej gołębie - Poli od kilku lat stoi przy wejściu do głogowskiego ratusza. Drugim jest Staś z procą, który stoi na tyłach magistratu dzielnie pilnując reliktów sukiennic. Figurki cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów, stając się obiektami wspólnych fotografii.
W górę
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 16291 razy.