Zaloguj
Zaloguj
Szukaj
Szukaj
Którekolwiek ze słówWszystkie słowa
Czy wiesz, że...?
Badania archeologiczne, prowadzone w latach 60. XX wieku pod kierunkiem prof. Tadeusza Kozaczewskiego, odsłoniły we wnętrzu kolegiaty pozostałości dwóch jednonawowych kamiennych świątyń, których budowę wiąże się z okresem panowania Bolesława Szczodrego i Bolesława Krzywoustego. Do 1262 r. powstała późnoromańska bazylika o trzech nawach. Od zachodniej strony kolegiaty w 1435 roku wybudowano kaplicę św. Anny. Jej ruiny rozebrano w 1972 roku. Nagrobna płyta księżnej Małgorzaty Cylejskiej znajdująca się na północnej ścianie przedsionka kolegiaty jest największą późnogotycką kamieniarką tego typu zachowaną na Śląsku.
Czy wiesz, że...?
Portal eTurystyka
2018-08-24
Piknik historyczny
Zapraszamy do udziału w pikniku rodzinnym oraz imprezach towarzyszących, podczas obchodów 909 rocznicy Obrony Głogowa. W programie m.in spływ kajakowy do zamku w Siedlisku, wbieg na czas na wieżę Ratusza, wioska rycerska na Marinie.
...czytaj wiecej
2018-02-16
Darmowe zwiedzanie Bloku Koszarowego
Głogów bierze udział w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Obiektem promocyjnym jest Blok Koszarowy, nowo otwarte miejsce, w przystępny sposób ukazujące historię głogowskiej twierdzy. Podczas wiosennego weekendu 9-11 marca wejście nie będzie tańsze o 50 % a całkowicie bezpłatne.
...czytaj wiecej
2017-10-23
Mija 30 lat od oficjalnego rozpoczęcia odbudowy Starego Miasta w Głogowie, które podczas wojny zostało zamienione w morze ruin. Od roku 1987 mieszkańcy i przyjezdni śledzą postępy w odbudowie i odwzorowaniu zabudowań z dawnych lat.
...czytaj wiecej
2017-07-04
Wykład dr. Grzegorza Kiarszysa pt. „Grody, warownie rycerskie i demony.
Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Katedra Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na wykład dr. Grzegorza Kiarszysa pt. „Grody, warownie rycerskie i demony. Ukryty wymiar średniowiecznych krajobrazów pogranicza ziemi głogowskiej i górowskiej”.
...czytaj wiecej
2017-04-21
Nowa aplikacja mobilna Głogowa.
Dostępna jest nowa aplikacja mobilna miasta Głogowa. Dzięki aplikacji bez trudu można znaleźć: najważniejsze informacje o mieście, atrakcje, zabytki, godziny otwarcia, noclegi, lokale gastronomiczne, ważne adresy, telefony, szlaki turystyczne i wiele innych. Aplikacja jest również pomocna dla mieszkańców, którzy znaleźć mogą (oprócz wyżej wymienionych) informacje o: sklepach, aktualnych wydarzeniach, pogotowiu dentystycznym itp.
...czytaj wiecej
2017-01-28
Zima w Twierdzy 2017
Zima w Twierdzy zaczyna się 13 lutego 2017 r. o godz. 10:00 przy Centrum Informacji Turystycznej. Serdecznie zapraszamy !
...czytaj wiecej
2017-01-09
O polityce rowerowej w Głogowie
Dwa lata konsekwentnej pracy związanej z budową w Głogowie ścieżek rowerowych można już mierzyć w kilometrach. Przy aktywnej współpracy ze społecznym Zespołem ds. Infrastruktury Rowerowej powstało już 5 km nowych ścieżek dla rowerzystów, nie tylko przy okazji remontów ulic.
...czytaj wiecej
2016-11-23
Świąteczna ciężarówka
Przyjdź i zobacz świąteczną ciężarówkę. Czeka na Ciebie moc atrakcji ! Musisz tam być ! 6 grudnia, godz. 15.00-20.00, Rynek, Głogów.
...czytaj wiecej
2016-10-05
Propozycje na najbliższe dni
Propozycje na najbliższe dni, każdy znajdzie coś dla siebie :) 13 października zapraszamy na Lagunę i rejsy z produktami regionalnymi. Wstęp BEZPŁATNY !
...czytaj wiecej
W górę
Projekt "E-Głogów - rozwój usług elektronicznych na rzecz mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów" współfinansowny przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Stronę odwiedzono 21981 razy.